Çin'de bulunan beş yıldızlı otellere yerleştirilen gizli kamera çirkin bir gerçeği ortaya çıkarttı. Temizlik çalışanları odadaki bardakları ve duşları, tuvaleti temizledikleri kirli havlu ile temizliyorlar. Haberin detayları için ChinaDaily kaynaklı içeriğimize buyurun... Kaynak: https://www.chinadailyhk.com/articles/20... Çin'in Kültür ve Turizm Bakanlığı, temizlik konusunda çıkan haberlerden dolayı adı geçen otellerle ilgili bir soruşturma başlattı.Birçok lüks oteldeki temizlik çalışanları kameralara bardakları, aynaları ve lavaboyu kirli havlu ile temizlerken yakalandı. Bu otellerin arasında ise ülkenin uluslararası otelleri de var: Conrad Beijing, Le Royal Meridien Shanghai, Shangri-La Hotel Fuzhou. Bulgari Hotel Shanghai ise özür dileyerek böyle bir durumun bir daha yaşanmayacağını bildirdi. Benzer bir özür de The Ritz-Carlton Hotel'den geldi, onlar da bundan sonra temizlik kurallarını katılaştıracaklarını dile getirdiler. Video, 14 Kasımda Çin'in sosyal medya sitesi olan Weibo'd

Çin'deki 5 Yıldızlı Otellerde Odada Bulunan Eşyaların Kirli Havlular ile Temizlendiği Ortaya Çıktı!

Çin'de bulunan beş yıldızlı otellere yerleştirilen gizli kamera çirkin bir gerçeği ortaya çıkarttı. Temizlik çalışanları odadaki bardakları ve duşları, tuvaleti temizledikleri kirli havlu ile temizliyorlar. Haberin detayları için ChinaDaily kaynaklı içeriğimize buyurun... Kaynak: https://www.chinadailyhk.com/articles/20...

Çin'in Kültür ve Turizm Bakanlığı, temizlik konusunda çıkan haberlerden dolayı adı geçen otellerle ilgili bir soruşturma başlattı.

s-80beef3683c2f339451dcec0a39ceda5c8a75dBirçok lüks oteldeki temizlik çalışanları kameralara bardakları, aynaları ve lavaboyu kirli havlu ile temizlerken yakalandı. Bu otellerin arasında ise ülkenin uluslararası otelleri de var: Conrad Beijing, Le Royal Meridien Shanghai, Shangri-La Hotel Fuzhou. Bulgari Hotel Shanghai ise özür dileyerek böyle bir durumun bir daha yaşanmayacağını bildirdi. Benzer bir özür de The Ritz-Carlton Hotel'den geldi, onlar da bundan sonra temizlik kurallarını katılaştıracaklarını dile getirdiler.

Video, 14 Kasımda Çin'in sosyal medya sitesi olan Weibo'da yayınlandı. x

s-e26600b1d49a00a96102b845b7d87baef73f56Videoda Waldorf Astoria Hotel'de bir temizlik görevlisi, lavabo ve bardakları temizlerken tek bir sünger kullanıyor. Daha sonra da aynı süngerle tuvaleti temizliyor. Yine aynı videoda Şanghay'daki Bulgari Hotel'de temizlik görevlisi tek kullanımlık çöp kapağının üzerini silerek tekrar kullanıyor. Ritz-Carlton Hotel'de ise kadehlerin temizlenmesi için görevli şampuan kullanıyor.

Videoyu paylaşan blogger, Huazong kullanıcı adıyla, 147 tane beş yıldızlı otelde 2 bin gece geçirdiğini dile getirdi.

s-2b042ad0aa6d42d44cff9402bf168886938e6cVideonun bir kısmında ise Çince konuşarak otellerdeki temizlik görevlilerini eleştiriyor ve bu otellere bir gece konaklamak için ortalama 1,600 yuan (317 dolar) ödediğini dile getiriyor. Video bugüne kadar 80 binden fazla paylaşım aldı ve 99 milyon tıklanma oranına ulaştı.

Global Times haberlerine göre bu oteller genelde turistlerin tercih ettiği lüks oteller arasında yer alıyor.

s-381bc9987980ef9cfadf72d44cc2a8ca6b590eBeijing Turizmi Geliştirme Belediye Komisyonu ise bu otellerden 4'ünün müdürlerinin ifade vermek amacı ile davet edildiğini duyurdu. Şehrin temizlik ile ilgilenen birimleri ise otellerden numuneler toplamaya ve onları test etmeye başladı. Benzer araştırmalar ise Fuzhou ve Guiyang'da da yapılmaya başladı. Kültür ve Turizm Bakanlığı ise bu duruma müdahale edeceklerini ve caydırıcı cezalar vereceklerini duyurdu.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları