İktidara yakınlığıyla bilinen Sabah'ın yazarlarından Mahmut Övür, bugünkü köşesinde kabine değişikliği iddialarına ilişkin "En az 6-7 bakanın değişmesi kaçınılmaz" dedi. Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür, "AK Parti'de tsunami gibi değişim beklentisi" başlıklı bir yazı kaleme aldı. Yazıda, AKP ve kabinede yeniden yapılandırma olacağını belirtti.Övür, yazısında "Doğal olarak söylenenlere bakılırsa, en az 6-7 bakanın değişmesi kaçınılmaz. Kimin gideceğini ve yerine kimlerin geleceğini Başkan Erdoğan veya bir iki yakın isim dışında kimsenin bildiğini sanmıyorum" ifadelerini kullandı. "Yer yerinden oynayacak" diye yazanlar bile var"Övür'ün yazısından ilgili bölüm şöyle:"Yeni isimlere gelince... Siyaset kulislerinde uzun süredir hem kabine hem de parti yönetimiyle ilgili çok şey söyleniyor. Hatta "yer yerinden oynayacak" diye yazanlar bile var. Ne derse densin, zaten yüzde 70'e varan bir değişim olacağını bizzat Başkan Erdoğan açıklamıştı. Bu yüzden sonuç şaşırtıcı olmayacak... Yeni isim k

Sabah Yazarından Kabine İddiası: '6-7 Bakanın Değişmesi Kaçınılmaz'

İktidara yakınlığıyla bilinen Sabah'ın yazarlarından Mahmut Övür, bugünkü köşesinde kabine değişikliği iddialarına ilişkin "En az 6-7 bakanın değişmesi kaçınılmaz" dedi.

s-1b9e19d7ca404aa0878231ec31325235af3d07
Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür, "AK Parti'de tsunami gibi değişim beklentisi" başlıklı bir yazı kaleme aldı. Yazıda, AKP ve kabinede yeniden yapılandırma olacağını belirtti.Övür, yazısında "Doğal olarak söylenenlere bakılırsa, en az 6-7 bakanın değişmesi kaçınılmaz. Kimin gideceğini ve yerine kimlerin geleceğini Başkan Erdoğan veya bir iki yakın isim dışında kimsenin bildiğini sanmıyorum" ifadelerini kullandı.

"Yer yerinden oynayacak" diye yazanlar bile var"

s-60b9ccb9ef8a0220d221747b89904a6fbb63fa
Övür'ün yazısından ilgili bölüm şöyle:"Yeni isimlere gelince... Siyaset kulislerinde uzun süredir hem kabine hem de parti yönetimiyle ilgili çok şey söyleniyor. Hatta "yer yerinden oynayacak" diye yazanlar bile var. Ne derse densin, zaten yüzde 70'e varan bir değişim olacağını bizzat Başkan Erdoğan açıklamıştı. Bu yüzden sonuç şaşırtıcı olmayacak... Yeni isim konusunda doğrusu kimse fazla bir şey bilmiyor. Sadece çok sayıda farklı isimle görüşüldüğü söyleniyor. Bu nedenle önceden tahmin yürütmek zor.Ancak şu söylenebilir, hem yeni bakan atamasında hem de parti yönetiminde siyasetle bağını koparmayan eski bakan ve milletvekilleri öne çıkacak... Tabii bunun yanında hiç hesapta olmayan tıpkı İstanbul İl Başkanı gibi çevrede duran sürpriz isimler de konuşuluyor.Doğal olarak söylenenlere bakılırsa, en az 6-7 bakanın değişmesi kaçınılmaz. Kimin gideceğini ve yerine kimlerin geleceğini Başkan Erdoğan veya bir iki yakın isim dışında kimsenin bildiğini sanmıyorum. O nedenle bu kez isim yazamıyorum"

Bu haberler de ilginizi çekebilir

Rasim Ozan Kütahyalı'dan Berat Albayrak İddiası: 'Muhteşem Dönüşüne Hazır Olun' - Kulisler Hareketlendi: Kabinede Değişim Bekleniyor - Türk Lirası'ndaki Ani Değer Kaybını Dünya Basını Nasıl Gördü? - Risk Haritasında 14 İl Daha Kırmızıya Döndü: Tek Mavi Şırnak Kaldı

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları