9 Ağustos'ta Belarus'ta devlet başkanlığı seçimleri yapıldı ve Aleksander Lukaşenko oyların yüzde 80'ini aldı. Muhalif kesi ise sonuçlara itiraz etmek için sokağa çıktı ve o günden sonra sokaktaki insan sayısı giderek arttı. 26 yıldır yönetimi elinde tutan, Avrupa’nın son diktatörü olarak tanımlanan Lukaşenko, iktidarının en zor günlerini yaşıyor. Peki ülke nasıl bu noktaya geldi? Bundan sonrası için neler bekleniyor? İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden Doç. Dr. Hakan Güneş’in yorumuyla Belarus’ta yaşananları BBC Türkçe'den izliyoruz:İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden Doç. Dr. Hakan Güneş’in yorumuyla Belarus’ta yaşananları BBC Türkçe'den izliyoruz:İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden Doç. Dr. Hakan Güneş’in yorumuyla Belarus’ta yaşananları BBC Türkçe'den izliyoruz:

Avrupa’nın Son Diktatörü Olarak Tanımlanan Lukaşenko, 26 Yıllık İktidarını Sürdürebilecek mi?

9 Ağustos'ta Belarus'ta devlet başkanlığı seçimleri yapıldı ve Aleksander Lukaşenko oyların yüzde 80'ini aldı. Muhalif kesi ise sonuçlara itiraz etmek için sokağa çıktı ve o günden sonra sokaktaki insan sayısı giderek arttı. 26 yıldır yönetimi elinde tutan, Avrupa’nın son diktatörü olarak tanımlanan Lukaşenko, iktidarının en zor günlerini yaşıyor.

Peki ülke nasıl bu noktaya geldi? Bundan sonrası için neler bekleniyor?

s-415b41f285fa23adc136d8fac4de785327cbc5

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden Doç. Dr. Hakan Güneş’in yorumuyla Belarus’ta yaşananları BBC Türkçe'den izliyoruz:

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden Doç. Dr. Hakan Güneş’in yorumuyla Belarus’ta yaşananları BBC Türkçe'den izliyoruz:İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden Doç. Dr. Hakan Güneş’in yorumuyla Belarus’ta yaşananları BBC Türkçe'den izliyoruz:

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları