Canı Sıkılanlar İçin Sıkıntıdan Kurtulmalarını Sağlayacak 10 Kendin Yap Projesi
Hobiler insanı yaşama bağlayan ve hayattan aldığı zevki arttıran eylemlerdir. Bazı hobiler ise oldukça yaratıcılık gerektiren türden. İnsanı sıkıntısından kurtarıp hayata bağlayacak keyifli hobiler! 1. Rüya gibi bir bulut lambası yapmak mümkün... Bir parça tahta alın ve bir bulut çizin. Daha sonra elektrikli testereyle kesin ve zımpara kullanarak kenarları parlatın. Bulutunuzun eğrileri mükemmel bir şekilde yuvarlaklaştığında, sprey boyayla boyayın ve kurumasına izin verin. Şimdi metal parantezleri alın ve bunları bulutlara ekleyin. Bulutu bir lambanın üzerine yerleştirin, duvara takın ve keyfini çıkarın. 2. Çakıl taşlarından rahatlatıcı bir masaj aleti Plajda yürürken pürüzsüz çakıl taşlarına adım atmanın ne kadar rahatlatıcı olduğunu fark ettiniz mi? Çakıl taşlarından bir paspas yaparak yaz aylarında ki deniz yolculuğuna bir parça gidebilirsiniz. Ayaklarınızın yorgunluğunu giderir ve size güzel bir masaj sağlar. Evinizde bir tane istiyorsanız, eski bir paspas alın, yık

Canı Sıkılanlar İçin Sıkıntıdan Kurtulmalarını Sağlayacak 10 Kendin Yap Projesi

Hobiler insanı yaşama bağlayan ve hayattan aldığı zevki arttıran eylemlerdir. Bazı hobiler ise oldukça yaratıcılık gerektiren türden.

İnsanı sıkıntısından kurtarıp hayata bağlayacak keyifli hobiler!

1. Rüya gibi bir bulut lambası yapmak mümkün...

Rüya gibi bir bulut lambası yapmak mümkün...

Bir parça tahta alın ve bir bulut çizin. Daha sonra elektrikli testereyle kesin ve zımpara kullanarak kenarları parlatın. Bulutunuzun eğrileri mükemmel bir şekilde yuvarlaklaştığında, sprey boyayla boyayın ve kurumasına izin verin. Şimdi metal parantezleri alın ve bunları bulutlara ekleyin. Bulutu bir lambanın üzerine yerleştirin, duvara takın ve keyfini çıkarın.

2. Çakıl taşlarından rahatlatıcı bir masaj aleti

Çakıl taşlarından rahatlatıcı bir masaj aleti

Plajda yürürken pürüzsüz çakıl taşlarına adım atmanın ne kadar rahatlatıcı olduğunu fark ettiniz mi? Çakıl taşlarından bir paspas yaparak yaz aylarında ki deniz yolculuğuna bir parça gidebilirsiniz. Ayaklarınızın yorgunluğunu giderir ve size güzel bir masaj sağlar.

Evinizde bir tane istiyorsanız, eski bir paspas alın, yıkayın ve kurumasını bekleyin. Daha sonra, bir tutkal tabancası kullanarak, çakıl taşlarını halıya yapıştırın. Kolay!

3. Güzel bir sabunluk

Güzel bir sabunluk

Bir cam kaseyi alın, plastik bir poşetle örtün ya da içeriden sarın ve bir miktar çakıl döşeyin. Taşları birbirine yapıştırın, kurumaya bırakın ve poşeti çıkarın. 

4. Muhteşem bir tablo

Muhteşem bir tablo

Her şeyden önce bir tuval satın alın, beğendiğiniz renklerin bazı akrilik boya tüplerini seçin ve geniş bir fırça alın. Tuvalde geometrik desenler oluşturmak için küçük maskeleme bandı kullanın. Hepsini örtün ve parçalar arasında biraz boşluk bırakın. Boşluk bıraktığınız alanlara beyaz boya uygulayın. Ardından bandı çıkarın ve başyapıtınızın tadını çıkarın!

5. Komik panda kupası

Komik panda kupası

Sade bir bardak al, internette beğendiğin bir fotoğrafı bul ve yazdır. Fotoğrafı kabın iç tarafına takın, biraz boya ve fırça alın ve çizgileri ve eğrileri izleyin. Cam ve fırınlamaya uygun özel bir boya kullanmayı unutmayın. Boyayı talimatta belirtilen süre boyunca soğuk bir fırına koyun - genellikle yaklaşık 20 dakika sürer. İşte hazır!

6. İnanılmaz yaprak çanaklar

İnanılmaz yaprak çanaklar

Kil bir parça alın ve istenilen boyutta düz bir parça almak için bir oklava kullanın. Daha sonra, büyük ve güzel bir yaprak alın, kilin üzerine koyun ve aynı dokuyu elde edinceye kadar içine doğru yuvarlayın. Şimdi bir kaseyi alın, plastik örtü ile örtün, kil yaprağını içine koyun ve bir gece bırakın, böylece kavisli şekil üzerinde kalıp oluşturabilir. Sonra çıkarın ve en sevdiğiniz renge boyayın!

7.  Yaratıcı mumluk

 Yaratıcı mumluk

Biraz çimento alın ve balonunuzu onunla kaplayın. Katmanın çok ince veya çok kalın olmadığından emin olun. Çimentoyu bir gece kurumaya bırakın, daha sonra balonu patlatın ve - burada en tatmin edici kısım - asimetrik bir kase elde edene kadar çimentoyu kırın. Şimdi iç parçayı istediğiniz gibi boyayın, boyanın kurumasını bekleyin ve romantik akşam yemeğinizin tadını çıkarın!

8. Farklı bir saksı tasarımı

Farklı bir saksı tasarımı

Kırılmış bir saksıdan faydalanmak için! Kırılmış saksıyı temizleyin ve kurulayın. Toprağı doldurun ve parçaları bir diğerine takın. Ardından kaktüslerinizi veya sulu meyvelerinizi dikin. Şimdi biraz süslemeler ekleyin: küçük bir kale, bir sokak lambası, bazı güzel mantarlar - kalbinizin istediği her şey. Üst tarafa bir merdiven oluşturmak için bir yandan küçük taşlar da ekleyebilirsiniz. Bu kırık saksıartık koleksiyonundaki diğerlerinden daha iyi değil mi?

9. Çubuklardan minik bir saksı

Çubuklardan minik bir saksı

Bunu yapmak için, camın üstünü çift taraflı bantla kaplamalısınız. Şimdi tahta çubukları sırayla yapıştırın. Evet, bu kadar kolay!

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları