Gördüğü Şiddet Yüzünden Ölmek Üzereyken Sevgiyle Yeniden Hayata Dönen Dünya Tatlısı Squish ile Tanışın!
Sevgi, yalnızca küçücük bir parçasıyla bile dünyayı değiştirebilir. Şiddete uğrayan ve nasıl olsa yaşamaz dedikleri dünyalar tatlısı köpek Squish, bunun en güzel örneği. Henüz bir yavruyken nefret dolu insanların vücudunda bıraktığı izleri taşımak zorunda kalan Squish, bir başkasının sevgisiyle yeniden hayata döndü... Kaynak: https://www.instagram.com/apupnamedsquis... Yaklaşık dört aylıkken barınağa getirilen Squish'in yaraları oldukça ağırdı. Küçük köpek hemen tedavi altına alındı.Başının sağ tarafında büyük bir şişlik vardı, çenesini zar zor açabiliyordu ve yüzü büyük ölçüde deformasyona uğramıştı. Squish dilini bile zorlukla çıkarabiliyordu ancak bu içindeki sevgi dolu küçük canavarı durdurmaya engel değildi. Squish, o güne dek gördükleri en dost canlısı köpekti; herkese öpücük vermeye çalışıyor ve o haliyle bile etrafa neşe saçıyordu.Veterinerin tahmini, Squish’in hayvan ısırığı sonucu bu hale geldiğiydi. Antibiyotik ve ağrı kesici ilaçlarla Squish’in yaraları tedavi edilmeye baş

Gördüğü Şiddet Yüzünden Ölmek Üzereyken Sevgiyle Yeniden Hayata Dönen Dünya Tatlısı Squish ile Tanışın!

Sevgi, yalnızca küçücük bir parçasıyla bile dünyayı değiştirebilir. Şiddete uğrayan ve nasıl olsa yaşamaz dedikleri dünyalar tatlısı köpek Squish, bunun en güzel örneği. Henüz bir yavruyken nefret dolu insanların vücudunda bıraktığı izleri taşımak zorunda kalan Squish, bir başkasının sevgisiyle yeniden hayata döndü... Kaynak: https://www.instagram.com/apupnamedsquis...

Yaklaşık dört aylıkken barınağa getirilen Squish'in yaraları oldukça ağırdı. Küçük köpek hemen tedavi altına alındı.

s-3a7c6c7b5c8bfdff0201f06cfd0dbcacb20f97Başının sağ tarafında büyük bir şişlik vardı, çenesini zar zor açabiliyordu ve yüzü büyük ölçüde deformasyona uğramıştı. Squish dilini bile zorlukla çıkarabiliyordu ancak bu içindeki sevgi dolu küçük canavarı durdurmaya engel değildi.

Squish, o güne dek gördükleri en dost canlısı köpekti; herkese öpücük vermeye çalışıyor ve o haliyle bile etrafa neşe saçıyordu.

s-b312205fca66c97d523b3f8df7b47f1420311fVeterinerin tahmini, Squish’in hayvan ısırığı sonucu bu hale geldiğiydi. Antibiyotik ve ağrı kesici ilaçlarla Squish’in yaraları tedavi edilmeye başlandı ve küçük köpek, tıbbi bakım alabileceği bir yere yerleştirildi.

Başlangıçta Squish’in başındaki şişlik azalıyordu ancak bedeni büyümeye devam ettiğinden bu kez de yüzü çökmeye başladı.

s-d4b61cf0373a41359fdb4950261c1956f61e03Çenesini neredeyse hiç açamıyordu ve yemek yiyemediğinden gitgide kilo vermeye başladı. Yaşadığı ızdırabı sona erdirmek için Squish’e ötanazi uygulamaya karar verdiler. Veteriner ötanazi öncesi bir başka uzmanın daha görüşünü almak istedi. Kim bilir, belki de Squish için yapılabilecek şeyler vardı…

Bu kez daha kapsamlı bir taramadan geçirilen Squish’in sonuçları ekibi oldukça şaşırttı. Çünkü küçük köpeğin yaraları zannettikleri gibi bir başka hayvanın ısırığı sonucu oluşmamıştı.

s-f2b254bdcfdab4e77b398a4c1e32738c99c7b4Kafatasında ve sağ üst çenesinde ciddi kırıklar olduğunu gören ekip, vücudunun geri kalanında benzer bir yaralanmaya rastlamadı. Bu da Squish’in yaralarına birilerinin kasten neden olduğunu gösteriyordu. Squish, bir 'insan' tarafından dövülmüştü...

Ameliyat olursa çenesinin işlevini az da olsa kazanma ihtimali vardı ama yaşama ihtimali de oldukça düşüktü. Üstelik küçük köpeğin birileri tarafından sahiplenileceği de kesin değildi.

s-9ebfcc8f50a117b38d93f41db1e5922bc800edNe yazık ki, Squish'in durumunun belirsizliği ve çok küçük olan iyileşme ihtimali, onu ötanazi listesinden çıkarmaya yetmemişti. Ancak sessizce ölümü bekleyen bu tatlı köpek için bir mucize gerçekleşti. Squish'in getirildiği hastanede stajyer olarak görev yapan bir doktor, ilk görüşte aşık olduğu bu enerji topunu sevgiyle bağrına basmıştı.

Ötanaziden önce kucağında uyuttuğu Squish'in ölmesine razı gelemeyen Dr. Danielle Boyd, ne pahasına olursa olsun onu yaşatmaya karar verdi.

s-c11aec37d7af5d65012bc886fdb2060fc2c4deSquish, bir dizi ameliyat geçirdi ve iyileşme süreci hem küçük köpek hem de Dr. Boyd için oldukça sancılı geçti. Ama bu zorlu sürecin sonu güzel bitti; ameliyatlar sonuç verdi ve eskiden çenesini bile açamayan Squish, artık kolaylıkla bir tenis topunu yakalayabiliyor ve sert yiyecekler yiyebiliyor.

Squish, farklılıklarının onu özel kıldığı dünya tatlısı bir köpek...

s-a63be4c669f6f4678ccd9e5109c3e4e446dbc2Kendisine sımsıkı sarılan dostu sayesinde Squish iyileşmeyi başardı ama dışarda bir yerlerde ona zarar veren birileri olduğunu bilmek çok üzücü. Son dönemlerde, hemen hemen her gün hayvan istismarı ile ilgili haberler duyuyoruz. Lütfen, onların da sizin gibi bir canlı olduğunu ve tek ihtiyaç duydukları şeyin sevgi olduğunu unutmayın. Göstereceğiniz bir parçacık sevgi ile siz de Squish gibi pek çok yardıma muhtaç hayvanı kurtarabilirsiniz...

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları