4 Yaşındaki Bir Çocukla Aynı Kiloda! Yalnızca 17 Kilo Ağırlığında Olan 26 Yaşındaki Anoreksik Kadın
Yalnızca 17 kilo olan anoreksik kadının içler acısı halini sizler için Daily Mail'den derledik. Kaynak: https://www.dailymail.co.uk/health/artic... Bir uzman 17 kilo ağırlığındaki Rus Kristina Karyagina'ya iyileşmesinin tek yolunun kendisine gülmek olduğunu söyledi.26 yaşındaki kadın yemek yemeyi reddettiği için akıl almaz derecede zayıf düştü. Eğer tedavi edilmez ise bir yıl içerisinde hayatını kaybedeceğinden endişe ediliyor. Doktoru, kadının zihniyetini değiştirmek için iskeletimsi görünüşünden ötürü 'yaşayan bir ölüyü' canlandırmayı düşünüp düşünmediğini bile sordu. Karyagina yıllar boyunca küçük parçalar halinde elma ve muz ile beslendi.Dolayısıyla şu an yıllar boyunca gördüğümüz, anoreksi sıkıntısı yaşayan birçok insandan daha zayıf. Anoreksi, 18-25 kilo aralığındaki birçok insanda organ tahribatına ve dolayısıyla insanların hayatlarını kaybetmesine neden olduğu için Karyagina'nın durumunda sürecin çok daha hızlı ilerlemesini öngörüyorlar.Karyagina, lisedeyken düzgün beslenme al

4 Yaşındaki Bir Çocukla Aynı Kiloda! Yalnızca 17 Kilo Ağırlığında Olan 26 Yaşındaki Anoreksik Kadın

Yalnızca 17 kilo olan anoreksik kadının içler acısı halini sizler için Daily Mail'den derledik. Kaynak: https://www.dailymail.co.uk/health/artic...

Bir uzman 17 kilo ağırlığındaki Rus Kristina Karyagina'ya iyileşmesinin tek yolunun kendisine gülmek olduğunu söyledi.

s-73eb67d2dc944c59b1ccd2db3bb1e30aa3eb8026 yaşındaki kadın yemek yemeyi reddettiği için akıl almaz derecede zayıf düştü. Eğer tedavi edilmez ise bir yıl içerisinde hayatını kaybedeceğinden endişe ediliyor. Doktoru, kadının zihniyetini değiştirmek için iskeletimsi görünüşünden ötürü 'yaşayan bir ölüyü' canlandırmayı düşünüp düşünmediğini bile sordu.

Karyagina yıllar boyunca küçük parçalar halinde elma ve muz ile beslendi.

s-5709f39bc673827a1c9ea38e5b7744585079feDolayısıyla şu an yıllar boyunca gördüğümüz, anoreksi sıkıntısı yaşayan birçok insandan daha zayıf. Anoreksi, 18-25 kilo aralığındaki birçok insanda organ tahribatına ve dolayısıyla insanların hayatlarını kaybetmesine neden olduğu için Karyagina'nın durumunda sürecin çok daha hızlı ilerlemesini öngörüyorlar.Karyagina, lisedeyken düzgün beslenme alışkanlığından vazgeçti. O zamandan beri de o kadar zayıfladı ki, şu an dört yaşında bir çocuğun ortalama kilosuna sahip.

Eskiden anoreksi olan televizyon yıldızı Maria Kokhno da, çok geç olmadan Karyagina'nın tedavi olması için kampanya başlattı.

s-b95493ec0430f93372b41b80e922224fd11a06Eskiden 520 bin Instagram takipçisi olan Maria, takipçilerini harekete geçirerek genç kadının durumuna bir çözüm bulmayı amaçladı. Eskiden kendisine yardımcı olan Dr. Yan Goland ile de konuşarak, Karyagina'ya herhangi bir ücret almadan yardım etmesi için anlaştı."Birileri önünüze bir tabak yemek koyduğunda ve yemek istemediğinizde bunun nasıl hissettirdiğini iyi biliyorum. O an yavaş yavaş öldüğünüzü hissetseniz bile, yine de yiyemezsiniz."

Maria'nın yardımı sayesinde 1.220 pound bağış toplandı. Söylenenlere göre, Dr. Goland ile Karyagina'nın en son görüşmesinde doktor, kendisine korku filmi yorumu yaptı.

s-b933393ee48eca34ca933c70432598e573ff77"Hiç korku filmlerinde rol almayı düşündün mü? Yaşayan ölü belki?"Dr. Goland, Karyagina'nın öncelikle bakış açısını değiştirmesi gerektiğini düşünüyor. Karyagina, öncelikle kendisini iyileşme yolunda görmeli. Dr. Goland'ın yorumları ve tavsiyesi işe yaramış olacak ki; Karyagina aylar sonunda tedavinin ikinci gününde elma ve muz dışında bir şeyler yiyebildi.Annesi Marina gerçekten mutluydu. "Birkaç gün önce kızımı elma ve muz dışında bir şey yerken gördüm. Gözlerime inanamadım! O günden önce yalnızca azar azar muz ve elma yiyordu. Su ve meyve suyu içiyordu."

Maria da konuyla ilgili düşüncelerini ve mutluluğunu paylaştı.

s-c9ca0b1994ce4c88d2ca6e42a8e98f28bfea79"Kristina geçen yıldan bu yana ilk kez bir şeyler yedi. Şu an her şeyin mümkün olduğunu biliyor. Önemli olan da bu!"Anoreksi, birçok insanın aşırı derecede zayıflamasına neden olan ve gıda tüketimini kısıtlamaktan kaynaklanan ciddi bir zihinsel hastalıktır. Tedavi edilmeyen hastalarda kas ve kemik gücünde kayıp görülür. Bununla beraber depresyon, düşük libido ve regl olmama gibi sıkıntılara neden oluyor. Daha da ilerlediğinde ise can kaybına sebep oluyor.

Hastalığın tedavisi ise sağlıklı beslenmeye ve başa çıkma mekanizmasını teşvik etmek için terapilere dayanıyor.

s-43c3465fea74094a0b1f5f99c2da2343d40fccUmarız en kısa zamanda sağlığına kavuşursun Kristina!

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları