Zam Sırası Taşımacılıkta: Taksi ve Dolmuş Ücretleri Artıyor
İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, taksi, taksi-dolmuş ve minibüs ücret tarifelerine zam yapılacağını söyledi. Bir grup taksici, Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısı yapıldığı sırada, Eyüpsultan'da bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) önünde toplandı. "A ve B segmenti araçlarla taksicilik bitti" Artık A ve B segmenti araçlarla taksicilik yapılamayacağını kaydeden İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, "Ticari taksi sahipleri, yeni plaka aldıkları veya araç değiştirdikleri zaman en az C segmenti takmak zorundalar. İsteyen esnafımız C, D, E segmenti de takabilir. Bugün bunun kararı alındı. Komisyon imzaladıktan sonra yürürlüğe girecek" diye konuştu. "Gelecek UKOME toplantısında zam yapılacak" Aksu, Taksi ücret tarifelerinde değişiklik olup olmayacağı yönündeki bir soruya, "Taksici esnafımız 1 yıl önce zam almıştı. Giderlerimiz yüzde 50 oranında arttı. Zam talebini yazılı olarak 4 ay önce belediyemize v

Zam Sırası Taşımacılıkta: Taksi ve Dolmuş Ücretleri Artıyor

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, taksi, taksi-dolmuş ve minibüs ücret tarifelerine zam yapılacağını söyledi.

s-d0947418947b57c29f55d18d3d2a1456ffcd35 Bir grup taksici, Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısı yapıldığı sırada, Eyüpsultan'da bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) önünde toplandı.

"A ve B segmenti araçlarla taksicilik bitti"

s-468f7dd204f7a4df69f059f7af3f345ed81f13 Artık A ve B segmenti araçlarla taksicilik yapılamayacağını kaydeden İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, "Ticari taksi sahipleri, yeni plaka aldıkları veya araç değiştirdikleri zaman en az C segmenti takmak zorundalar. İsteyen esnafımız C, D, E segmenti de takabilir. Bugün bunun kararı alındı. Komisyon imzaladıktan sonra yürürlüğe girecek" diye konuştu.

"Gelecek UKOME toplantısında zam yapılacak"

s-dac2a69b3e5b5935567f0bfa5f4965c4f0fe6e Aksu, Taksi ücret tarifelerinde değişiklik olup olmayacağı yönündeki bir soruya, "Taksici esnafımız 1 yıl önce zam almıştı. Giderlerimiz yüzde 50 oranında arttı. Zam talebini yazılı olarak 4 ay önce belediyemize vermiştik. Bugün de ilk gündem maddesi olarak istedik; fakat komisyon başkanımız 1 ay içerisinde tekrar bir UKOME toplantısı yapılması gerektiğini ifade etti. İlk UKOME toplantısında da taksi, taksi-dolmuş ve minibüs ücret tarifelerine zam yapılacak" yanıtını verdi.

"İBB, UBER'in yok edilmesi için çok hassas davranıyor"

s-f2db084695cb36f899b1c086ef1956b597c7c0 Toplantıda UBER'in de konuşulduğunu belirten Aksu, "Bundan sonra İBB, yol belgesi vermeyecek. Bugün bu madde görüşüldü; fakat karara bağlanmadı. Ama UBER'in yok edilmesi, çalışmaması için İBB çok hassas davranıyor. Araç koltuk sayısını da inşallah bir sonraki toplantılarda 11+1 olarak revize edeceğiz. Bunlar da 8+1 ile taksicilik yapamayacaklar" dedi.

Zam açıklaması sosyal medyada da konuşuluyor...

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları