Vezirköprü Savcısı'ndan 'Ecrin' Açıklaması: 'Şu An İçin Cinsel İstismara Yönelik Bir Bulgumuz Yok'
Samsun'un Vezirköprü ilçesinde kaybolan 1,5 yaşındaki Ecrin Kurnaz'a ait olduğu düşünülen, ayakkabı ve giysi parçaları incelemeye alındı. Arama çalışmaları sürüyor. Bölgenin daha önce tarandığı, kemik parçalarının sonradan o alana bırakıldığı üzerinde duruluyor. Bölgede, bu sabah yeniden arama çalışması başlatıldı. Bölgeye gelen AFAD ve Jandarma ekipleri, savcı nezaretinde dere yatağında arama çalışması gerçekleştirdi. Kemiklerin bulunduğu, Ecrin ailesinin evine 6 kilometre mesafedeki alanın daha önce ekipleri tarafından arandığı ortaya çıktı. Minik Ecrin'e ait olduğu değerlendirilen kemiklerin sonradan o bölgeye bırakıldığının tahmin edildiği bildirildi. Dün bulunan kemik parçaları, Vezirköprü Devlet Hastanesi morgunda bulunuyor. Ayakkabı ve giysi parçası ise Adli Tıp tarafından incelemeye alındı. Ecrin’in dede ve babaannesi konuştu Ecrin’in dede ve babaannesi konuştu Ecrin’in dede ve babaannesi konuştu Üvey amca Özkan Kurnaz takibe alındı. Vezirköprü Cumhuriyet Savcılığı’nın 'k

Vezirköprü Savcısı'ndan 'Ecrin' Açıklaması: 'Şu An İçin Cinsel İstismara Yönelik Bir Bulgumuz Yok'

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde kaybolan 1,5 yaşındaki Ecrin Kurnaz'a ait olduğu düşünülen, ayakkabı ve giysi parçaları incelemeye alındı. Arama çalışmaları sürüyor. Bölgenin daha önce tarandığı, kemik parçalarının sonradan o alana bırakıldığı üzerinde duruluyor.

s-2ec6fd7aff10e9882c34711967b4e32e0cccefBölgede, bu sabah yeniden arama çalışması başlatıldı. Bölgeye gelen AFAD ve Jandarma ekipleri, savcı nezaretinde dere yatağında arama çalışması gerçekleştirdi.

Kemiklerin bulunduğu, Ecrin ailesinin evine 6 kilometre mesafedeki alanın daha önce ekipleri tarafından arandığı ortaya çıktı.

s-fb7593ead743990831b44227de1bcc3aa5ba29

Minik Ecrin'e ait olduğu değerlendirilen kemiklerin sonradan o bölgeye bırakıldığının tahmin edildiği bildirildi.

s-86e1e1d2cd065662ec5f93d40404721e0f8ecc

Dün bulunan kemik parçaları, Vezirköprü Devlet Hastanesi morgunda bulunuyor. Ayakkabı ve giysi parçası ise Adli Tıp tarafından incelemeye alındı.

s-7137d0c1f05beadf2b0bff9d710205550b649b

Ecrin’in dede ve babaannesi konuştu

Ecrin’in dede ve babaannesi konuştu Ecrin’in dede ve babaannesi konuştu 5ced2762b31305ea3169e92b.jpg

Üvey amca Özkan Kurnaz takibe alındı.

s-e437771cb9d0e39618e32eba4889193cd03b9a Vezirköprü Cumhuriyet Savcılığı’nın 'kişiyi hürriyetinden alıkoyma ve kasten adam öldürme' suçlarına ilişkin olarak başlattığı soruşturma da genişletildi. Savcılık ile polis ve jandarma ekipleri, soruşturmada aile içi bazı ilişkileri mercek altına aldı.Savcılık, şüphelerin üzerinde yoğunlaştığı Özkan Kurnaz'ın cep telefon kayıtlarını geriye dönük incelemeye aldı.Kurnaz'ın olay gününe ilişkin çelişkili ifadeleri de mercek altına alındı. Soruşturma kapsamında Ecrin'in dedesi Nuri ile babaannesi Hacer Kurnaz'ın da kan örnekleri alındı.

Soruşturmayı yürüten Vezirköprü Cumhuriyet Savcısı Kadir Çakmak, açıklamalarda bulundu.

s-d947ca759ab2a839e414c38bb5ea26e889c0cd Orman muhafaza memurlarının bir adet çocuk ayakkabısı bulması üzerine kendilerine ihbarda bulunduklarını belirten Çakmak, "Jandarma ekipleri de bizimle arama tarama faaliyetlerine katıldı. Arama yaparken ayakkabının bulunduğu noktanın etrafındaki dere yatağında elbise parçaları bulduk. Dağınık elbise parçaları takip edildi, aşağı noktadaki dere yatağında kemikler bulundu. Yüz metreye yayılmış vaziyette küçük bir çocuğa ait olduğunun tahmin ettiğimiz kafatası kemiği, kaburga kemiği, kaval kemiği gibi ufak parçalı kemikler bulundu. Vücut bütün halde değil. Şu anda Ecrin’e ait olup olmadığını da bilmiyoruz. Yaş ve kıyafet durumun uyumlu ancak kesinliğe ulaştırmak için ilgili dairelerden kriminal raporlarını alıp incelemelerimizi tamamlayacağız" dedi.İnsan parçalarının gömülü değil yüzeye yayılmış halde bulunduğunu söyleyen Çakmak, "Bir hayvan müdahalesinin olduğu aşikar ve kemiklerde hayvan dişlerinin olduğu sabit. Hayvani müdahale ile mi başladı ilk süreç, yoksa insan müdahalesi ile başlayıp sonradan hayvan bulup o şekilde mi müdahale etti? Onu yapılacak incelemeler sonunda tespit edeceğiz. Şu an cinsel istismar konusu en çok konuşulan konu. Bulduğumuz veriler ışığında şu an için cinsel istismara yönelik bir bulgumuz yok. İleriki aşamalarda böyle bir durum çıkarsa bununla ilgili değerlendirmeleri de yapacağız. Soruşturmanın varlık sebebi zaten bu nitelikteki bir eylemde kasten adam öldürme olduğu ortaya çıkarsa gözaltından öte tutuklama olması lazım. Ama bunun için öncelikle şüphelilerin kuvvetli suç şüphesiyle ve delilleriyle tespit edilip ona göre değerlendirilmesi lazım. Bizi adli birimler olarak, mesuliyetten alıkoyma suçu, kasten adam öldürme suçu, taksirli adam öldürme suçu ilgilendirir. Biz bu suçların işlenmiş ihtimaline binaen soruşturma yapıyoruz şuanda. Netice itibariyle doğal ölüm de çıkabilir. Çocuk kaybolmuştur ve hayvan saldırısına uğramış da olabilir. O zaman biz çekiliriz idari birimlerin takdirine kalır. Ama bu suç şüphesi varsa biz soruşturmamıza devam ederiz. Cesedi buraya kadar taşıyan hayvan da olabilir, insan da olabilir. Bunlar ihtimaller, biz bu ihtimalleri araştıracağız" diye konuştu.

Samsun'un Vezirköprü ilçesine bağlı Alancık Mahallesi'nin yaklaşık 6 kilometre uzağında, dün orman işçileri tarafından ayakkabı, giysi parçası ile ve kemik parçaları bulunmuştu.

Günlerdir Kayıptı: Samsun'da Kaybolan 1,5 Yaşındaki Ecrin'den Acı Haber

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları