Suç Dünyasına Veda Edişini Anlatmıştı: Eski Çete Lideri Nedim Yaşar Kitabının Tanıtımı Ardından Öldürüldü
Türk asıllı Danimarkalı eski çete lideri Nedim Yaşar, suç dünyasından ayrıldığını anlatan kitabının tanıtım toplantısından sonra silahlı saldırıya uğradı. 31 yaşındaki Yaşar, Kopenhag'da kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Kopenhag merkezli Los Guerreros (Savaşçılar) çetesinin lideriydi.Türkiye doğumlu olan Nedim Yaşar, 4 yaşında ailesiyle beraber Danimarka'ya yerleşti. 20'li yaşlarının başında Los Guerreros (Savaşçılar) isimli uyuşturucu ticareti ile bağlantılı olan çetenin liderliğini yaptı. Geçtiğimiz yılda da saldırı girişimine maruz kaldı.BBC Türkçe'nin haberine göre, 2012 yılında çeteden ayrılan Yaşar, geçtiğimiz yıl polise giderek saldırı girişimine maruz kaldığını belirtmişti. Polis ekipler, Yaşar'ı vuran kişinin yaya olarak kaçtığını açıklarken yerel saatle 19.30 sıralarında koyu renk kıyafet giymiş bir kişinin Yaşar'a en az 2 el ateş ettiği belirtildi. Baba olacağını öğrendikten sonra çete liderliğini bıraktı.Danimarka haber ajansı Ritzau, Yaşar'ın 2012 yılında baba ol

Suç Dünyasına Veda Edişini Anlatmıştı: Eski Çete Lideri Nedim Yaşar Kitabının Tanıtımı Ardından Öldürüldü

Türk asıllı Danimarkalı eski çete lideri Nedim Yaşar, suç dünyasından ayrıldığını anlatan kitabının tanıtım toplantısından sonra silahlı saldırıya uğradı. 31 yaşındaki Yaşar, Kopenhag'da kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Kopenhag merkezli Los Guerreros (Savaşçılar) çetesinin lideriydi.

s-831e551586031e319a1c4376ea0789c34da824Türkiye doğumlu olan Nedim Yaşar, 4 yaşında ailesiyle beraber Danimarka'ya yerleşti. 20'li yaşlarının başında Los Guerreros (Savaşçılar) isimli uyuşturucu ticareti ile bağlantılı olan çetenin liderliğini yaptı.

Geçtiğimiz yılda da saldırı girişimine maruz kaldı.

s-9d8a42dc7230fcedb7aafbf46f70346d5cad03BBC Türkçe'nin haberine göre, 2012 yılında çeteden ayrılan Yaşar, geçtiğimiz yıl polise giderek saldırı girişimine maruz kaldığını belirtmişti. Polis ekipler, Yaşar'ı vuran kişinin yaya olarak kaçtığını açıklarken yerel saatle 19.30 sıralarında koyu renk kıyafet giymiş bir kişinin Yaşar'a en az 2 el ateş ettiği belirtildi.

Baba olacağını öğrendikten sonra çete liderliğini bıraktı.

s-df84fdda67e109643842f1e85508ebe5451ca9Danimarka haber ajansı Ritzau, Yaşar'ın 2012 yılında baba olacağını öğrendikten sonra çete liderliğini bıraktığını bunu üzerine de gençlere danışmanlık yapmaya ve yerel Radio24syv radyosunda kendi programını sunmaya başladığını belirtti.Yaşar, çete liderliğini nasıl bıraktığını anlattığı "Kökler: Bir Gangsterin Çıkış Yolu" isimli kitapta suç dünyasına veda edişini tüm detaylarıyla anlatmış, biyografiyi ise Marie-Louise Toksvig kaleme almıştı.

Radyo istasyonu, Yaşar'ın ölüm haberinden sonra radyo binası önünde yarıya indirilmiş bayrakların fotoğrafıyla "Hoşçakal Nedim Yaşar, her şey için teşekkürler" tweeti attı.

Danimarka polisinin kayıtlarına göre son yıllarda çete bağlantılı suçlar ve silahlı saldırıların sayısında artış yaşanıyor.

s-f80edec668d82e3b1317dbe022d6cd2208f124Danimarka Adalet Bakanı Morten Bödskov Yaşar'ın ölümüyle ilgili, "Nedim ile bir kez görüşmüştüm. Tanıştığım adam tüm kalbiyle yeni bir hayata başlamak ve başkaları için de değişim yaratmak istiyordu" ifadelerini kullandı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları