Sağlıkta Şiddet Bitmiyor! Silahlı Saldırıya Uğrayan Doktor Fikret Hacıosman Hayatını Kaybetti
İstanbul Bahçelievler'deki bir özel hastanede çalışan psikiyatrist doktor Fikret Hacıosman silahlı saldırıya uğradı. Saldırıdan sonra ağır yaralı olarak yoğun bakıma alınan doktor hayatını kaybetti. Saldırgan ise olaydan bir saat sonra Esenler'de yakalandı. İlk ifadesinde suçunu kabul eden saldırgan Serhat Tunçdemir, doktoru kendisiyle dalga geçtiği için vurduğunu söyledi. Bahçelievler’de özel bir hastanenin psikiyatri bölümünde görevli uzman doktor Fikret Hacıosman, eski hastası olduğu öne sürülen bir kişinin silahlı saldırısında ağır yaralandı.Milliyet gazetesinden Ferit Zengin'nin aktardığına göre, muayene için hastaneye gelen ve psikiyatrik sorunlar yaşadığı öğrenilen saldırgan, öğle saatlerinde odasına girdiği doktor Hacıosman ile kısa bir tartışmanın ardından yanında getirdiği silahı çıkararak doktora ateş etti. Şakağından aldığı kurşun darbesiyle ağır yaralanan doktor Hacıosman hemen yoğun bakım ünitesine alındı. Saat 12.30 sıralarında hastanede gerçekleşen olayda başından vur

Sağlıkta Şiddet Bitmiyor! Silahlı Saldırıya Uğrayan Doktor Fikret Hacıosman Hayatını Kaybetti

İstanbul Bahçelievler'deki bir özel hastanede çalışan psikiyatrist doktor Fikret Hacıosman silahlı saldırıya uğradı. Saldırıdan sonra ağır yaralı olarak yoğun bakıma alınan doktor hayatını kaybetti. Saldırgan ise olaydan bir saat sonra Esenler'de yakalandı. İlk ifadesinde suçunu kabul eden saldırgan Serhat Tunçdemir, doktoru kendisiyle dalga geçtiği için vurduğunu söyledi.

Bahçelievler’de özel bir hastanenin psikiyatri bölümünde görevli uzman doktor Fikret Hacıosman, eski hastası olduğu öne sürülen bir kişinin silahlı saldırısında ağır yaralandı.

s-e1758a3c10e1b85122454807a4f1f30d8d9d6aMilliyet gazetesinden Ferit Zengin'nin aktardığına göre, muayene için hastaneye gelen ve psikiyatrik sorunlar yaşadığı öğrenilen saldırgan, öğle saatlerinde odasına girdiği doktor Hacıosman ile kısa bir tartışmanın ardından yanında getirdiği silahı çıkararak doktora ateş etti. Şakağından aldığı kurşun darbesiyle ağır yaralanan doktor Hacıosman hemen yoğun bakım ünitesine alındı.

Saat 12.30 sıralarında hastanede gerçekleşen olayda başından vurulduğu belirtilen Hacıosman, hayatını kaybetti.

s-affe77ee3f85590568a2f4edf05a257ac56254

Silahlı saldırıyı gerçekleştiren Serhat Tunçdemir’in mart ayından beri obsesif kompulsif bozukluk tedavisi gördüğü bildirildi.

s-d1c6a52f03ee3c2bb4e8fb990edb1c4967e417

Olay sonrası kaçan saldırgan yakalandı.

s-0b02ff7dfaa1020a4329212cb743fd7ee3071b DHA'nın aktardığına göre, saldırgan Serhat Tunçdemir olayın ardından kaçarak Esenler Kazım Karabekir Mahallesi'nde akrabasının evine gitti. Evdekileri rehin alan saldırgan, müzakereci polislerin de devreye girmesiyle silahını dışarı attı. Saldırgan eve giren polisler tarafından gözaltına alındı.

"Benimle dalga geçtiği için vurdum"

s-0a7bc5a4d30a498187ac2a0f50f9509e7952ebSaldırgan Serhat Tunçdemir emniyetteki ilk ifadesinde suçunu itiraf etti.  18 yaşındaki Tunçdemir'in kendisini sorgulayan polislere, "Doktoruma gittiğimde ona zenginlerin yaşamından etkilendiğimi, onların o eğlence hallerini gördüğümde kin beslemeye başladığımı anlatıp, yardım istedim. Bu duygudan nasıl kurtulabileceğimi sordum. Ancak o benimle alay ederek 'sana yazdığım ilaçları tam ve zamanında içersen kurtulursun" dedi. Serhat Tunçdemir'in kendisiyle dalga geçilmesine sinirlenerek silahını çekip ateş ettiğini anlattığı öğrenildi.

Fikret Hacıosman'ın silahlı bir saldırıda hayatını kaybetmesi sosyal medyanın gündeminde...

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları