Pedofili İçeren 'Zümrüt Apartmanı' Kitabının Yazarı Abdullah Şevki Gözaltına Alındı
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, "pedofili" içeren ifadelerin bulunduğu "Zümrüt Apartmanı" isimli kitabın yazarı Abdullah Şevki hakkında "müstehcenlik" suçundan soruşturma başlattı. Şevki'nin gözaltına alındığı bildirildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın suç duyurusu üzerine kaleme aldığı kitapta yer alan bazı ibarelerle ilgili Abdullah Şevki hakkında Türk Ceza Kanunu'nun 226. maddesi uyarınca "müstehcenlik" suçundan soruşturma başlatıldığı bildirildi. İlerleyen saatlerde kitabın yazarı Abdullah Şevki soruşturma kapsamında gözaltına alındı. Aile Bakanlığı suç duyurusunda bulundu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 2013 yılında basılan ve pedofili içeren ifadelerin yer aldığı kitabın yazarı, basım ve dağıtımını yapan kişiler hakkında yasal sürecin başlatıldığı ve suç duyurusunda bulunulduğu bildirildi.Açıklamada, "Çocuklarımızın yüksek yararı ve toplumsal ahlaki yapımızın korunması önceliğimizdir. Bakanlık olara

Pedofili İçeren 'Zümrüt Apartmanı' Kitabının Yazarı Abdullah Şevki Gözaltına Alındı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, "pedofili" içeren ifadelerin bulunduğu "Zümrüt Apartmanı" isimli kitabın yazarı Abdullah Şevki hakkında "müstehcenlik" suçundan soruşturma başlattı. Şevki'nin gözaltına alındığı bildirildi.

s-496ca388b6c7502c314a564609c8e5b84580ac Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın suç duyurusu üzerine kaleme aldığı kitapta yer alan bazı ibarelerle ilgili Abdullah Şevki hakkında Türk Ceza Kanunu'nun 226. maddesi uyarınca "müstehcenlik" suçundan soruşturma başlatıldığı bildirildi.

İlerleyen saatlerde kitabın yazarı Abdullah Şevki soruşturma kapsamında gözaltına alındı.

s-8d1827262ccdf4e9323b3f8bad962396386dc0

Aile Bakanlığı suç duyurusunda bulundu

s-8fd76fb71b009d0c261a3366e5c78d96d9de5b Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 2013 yılında basılan ve pedofili içeren ifadelerin yer aldığı kitabın yazarı, basım ve dağıtımını yapan kişiler hakkında yasal sürecin başlatıldığı ve suç duyurusunda bulunulduğu bildirildi.Açıklamada, "Çocuklarımızın yüksek yararı ve toplumsal ahlaki yapımızın korunması önceliğimizdir. Bakanlık olarak çocuklarımızın ruhsal, psikolojik ve fiziksel gelişimlerini etkileyecek her türlü olumsuz içerikle mücadelemiz devam edecektir." ifadesine yer verildi.

Yayınevi müdürü: "Sizin karga beyniniz kaldıramaz"

s-a91112a15a85c9388cf464abe88fb616aed0d9 Zümrüt Apartmanı isimli kitap bugün sosyal medyanın gündemine oturdu. Binlerce kullanıcı içerisinde pedofili içeren satırlar yer alan bu kitabın toplatılması ve hakkında işlem başlatılması için çağrıda bulundu. Yaşanan gelişmeler üzerine kitabın basımını yapan Kurgu Kültür Merkezi Yayınları'nın Müdürü Alaattin Topçu'dan açıklama geldi. Ancak Topçu açıklamasında tepki gösterenleri aşağılayan ifadeler kullandı. Topçu, "Kurgu Kültür Merkezi Yayınları" adlı Instagram hesabından yaptığı açıklamada, "Sizin o karga beyniniz Abdullah Şevki'yi Alaattin Topçu'yu ve kurguyu kaldıramaz. O nedenle sizin linç kültürünüz tarihin her döneminde yenilgiye ve zavallılığa mahkumdur" dedi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları