Organ Nakli ile Hayata Tutundu: Kalbinin Sahibi Olan Kişinin Ailesini Arıyor
İzmir'de kalp nakli ile hayata tutunan Burçin Meşe, kalbi bağışlayan kişinin ailesini arıyor. 18 yaşındaki bir erkeğin kalbi ile yeniden doğan Meşe, "Ben şu anda bağışlanan kalp sayesinde hayattayım. Kalbi bağışlayan aileyi bulmak istiyorum. Kalbimin sahibi olan kişinin annesinin ellerini öpmek istiyorum, babasına sarılmak istiyorum." dedi.  16 yaşındayken kalp yetmezliği ile tanıştı, liseye tekerlekli sandalye ile gittiDHA'nın aktardığı bilgiye göre, Van'da zatürre şikayeti ile gittiği hastanede kalbinin sol tarafında büyüme olduğunu öğrenen Burçin Meşe'nin hayatı değişti...Zatürre nedeniyle büyüyen kalbinden ötürü, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde 20 ay geçiren Burçin Meşe'nin kalbi bu süreçte 28 kere durdu. Defalarca beyin kanaması ve geçici körlük yaşadı.Lise yıllarında, yürüyemediği ve sık sık başı döndüğü için eğitimini tekerlekli sandalye ile tamamlayan Meşe, stajını da bu şekilde bitirdi.22 Haziran 2017'de, beyin ölümü gerçekleşen bir hastadan nakledilen kalp ile,

Organ Nakli ile Hayata Tutundu: Kalbinin Sahibi Olan Kişinin Ailesini Arıyor

İzmir'de kalp nakli ile hayata tutunan Burçin Meşe, kalbi bağışlayan kişinin ailesini arıyor. 18 yaşındaki bir erkeğin kalbi ile yeniden doğan Meşe, "Ben şu anda bağışlanan kalp sayesinde hayattayım. Kalbi bağışlayan aileyi bulmak istiyorum. Kalbimin sahibi olan kişinin annesinin ellerini öpmek istiyorum, babasına sarılmak istiyorum." dedi. 

16 yaşındayken kalp yetmezliği ile tanıştı, liseye tekerlekli sandalye ile gitti

s-58cf1e7104afb68c5ef99b7d092a4a7c240e18DHA'nın aktardığı bilgiye göre, Van'da zatürre şikayeti ile gittiği hastanede kalbinin sol tarafında büyüme olduğunu öğrenen Burçin Meşe'nin hayatı değişti...Zatürre nedeniyle büyüyen kalbinden ötürü, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde 20 ay geçiren Burçin Meşe'nin kalbi bu süreçte 28 kere durdu. Defalarca beyin kanaması ve geçici körlük yaşadı.Lise yıllarında, yürüyemediği ve sık sık başı döndüğü için eğitimini tekerlekli sandalye ile tamamlayan Meşe, stajını da bu şekilde bitirdi.22 Haziran 2017'de, beyin ölümü gerçekleşen bir hastadan nakledilen kalp ile, genç kadın 24 Haziran Ramazan Bayramı sabahına yeni kalbi ile uyandı.

'Aklım kalbimin ailesinde, onları görmek istiyorum'

s-499baec766a0809e1a4cad2f57ccad094c667eTaburcu olup eve döndüğü gün, aklına ilk gelenin 'bağışlanan kalbin sahibinin ailesi' olduğunu söyleyen Burçin Meşe, 'Aileyi görmek istediğini' söyledi. Meşe, "Onları görmeyi çok istiyorum. Onları çok aradım. Hangi kapıyı çalsam 'Aile görüşmek istemiyor' dediler. Pes etmedim, onları aramaya devam edeceğim. Bulduğum zaman ne yapacağımı bilmiyorum. Bu kısmını düşünmedim. Sadece onları bulup karşılarına çıkmak istiyorum. Annesinin ellerini öpmek istiyorum, babasına sarılmak istiyorum. Kardeşi varsa görmek istiyorum" diye konuştu.

Sağlığına kavuştuktan sonra ilk olarak organlarını bağışladı

s-d83a60722e6afe028eea21112570faee40917dBirinin kalbi ile hayatta olmanın çok ilginç bir duygu olduğunu ifade eden Burçin Meşe, "Bu kalp bana emanet. Bu nedenle daha güzel yaşıyorum" ifadesini kullandı.Organ nakli bekleyen bazı arkadaşlarının ne yazık ki yaşamını yitirdiğini, bazı arkadaşları içinse 'Acaba yarın hayatta olacaklar mı' endişesi taşıdığını belirtti.Meşe, sağlığına kavuştuktan sonra ilk olarak 'organlarını bağışladığını' söyledi.

Organ nakil hemşiresi olarak başkalarını yaşatmak istiyor

s-eff8a2edbbc7c9d399fff4d8c0296c7d22ba40Hayatını organ nakli konusunda farkındalık yaratmaya adadığını söyleyen Meşe, "Yapay kalpten kurtuldum, hemşire de oldum ama engel oranım çok yüksek olduğu için hiçbir özel kurum beni çalıştırmak istemiyor. İş başvurusu yapmaktan çok çekiniyorum, reddedilmek istemiyorum ama artık tek hayalim organ nakil hemşiresi olup başkalarını yaşatabilmek." dedi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları