Meslek Lisesinden İmam Hatibe Çevrildi, Boş Kaldı: 'Okullar İhtiyaca Göre Açılmalı'
Denizli'nin Merkezefendi ilçesinde, daha önce meslek lisesiyken imam hatip ortaokuluna dönüştürülen ve öğretmenleri de atanan Gerzele İmam Hatip Ortaokulu'nun, yeterli öğrencinin kayıt yaptırmaması nedeniyle eğitim-öğretime açılmadığı ileri sürüldü. Merkezefendi ilçesine bağlı Gerzele Mahallesi'nde daha önce meslek lisesi olan 4 katlı ve 18 derslikli bina, yeterli öğrenci olmadığı gerekçesiyle Milli Eğitim Müdürlüğü'nce Gerzele İmam Hatip Ortaokulu'na çevrildi.Bina, dışı başta olmak üzere içinde de çeşitli tadilatlar yapılarak, yenilendi. Okula müdür, müdür yardımcısı ve 7 öğretmen atandı. Ancak yeterli sayıda öğrenci kayıt yaptırmadığı için okul 2018- 2019 eğitim ve öğretim sezonuna başlayamadı. "Atanan öğretmenler tayin istedi" DHA'nın aktardığına göre, Eğitim-İş Sendikası Denizli Şube Başkanı Namık Kemal Aydoğan, sadece 7 öğrencinin kayıt yaptırması üzerine imam hatip ortaokulunun açılmamasına karar verildiğini öne sürdü. Aydoğan, bu 7 öğrencinin de başka okullara gönderildiği

Meslek Lisesinden İmam Hatibe Çevrildi, Boş Kaldı: 'Okullar İhtiyaca Göre Açılmalı'

Denizli'nin Merkezefendi ilçesinde, daha önce meslek lisesiyken imam hatip ortaokuluna dönüştürülen ve öğretmenleri de atanan Gerzele İmam Hatip Ortaokulu'nun, yeterli öğrencinin kayıt yaptırmaması nedeniyle eğitim-öğretime açılmadığı ileri sürüldü.

s-a3f85f20ccef51b12f0551cdd905849f225839 Merkezefendi ilçesine bağlı Gerzele Mahallesi'nde daha önce meslek lisesi olan 4 katlı ve 18 derslikli bina, yeterli öğrenci olmadığı gerekçesiyle Milli Eğitim Müdürlüğü'nce Gerzele İmam Hatip Ortaokulu'na çevrildi.Bina, dışı başta olmak üzere içinde de çeşitli tadilatlar yapılarak, yenilendi. Okula müdür, müdür yardımcısı ve 7 öğretmen atandı. Ancak yeterli sayıda öğrenci kayıt yaptırmadığı için okul 2018- 2019 eğitim ve öğretim sezonuna başlayamadı.

"Atanan öğretmenler tayin istedi"

s-cf135334b66d1e47a07b952e9e749a91cbb4d0 DHA'nın aktardığına göre, Eğitim-İş Sendikası Denizli Şube Başkanı Namık Kemal Aydoğan, sadece 7 öğrencinin kayıt yaptırması üzerine imam hatip ortaokulunun açılmamasına karar verildiğini öne sürdü. Aydoğan, bu 7 öğrencinin de başka okullara gönderildiğini söyledi. Okulda halen müdür ve müdür yardımcısı görevlerine devam ederken, iddiaya göre, atanan 7 öğretmen de başka okullara tayin istedi. Okul yetkilileri ise binanın tadilatı bitmediği için açılışının yeni eğitim- öğretim dönemine yetişmediğini söyledi.

"Anadolu lisesi olarak değerlendirilebilirdi"

s-99d898ae1562a377ca684a58f285696f16eaeb Aydoğan, "Okul, geçen mayıs ayında açıldı. Yöneticileri ve öğretmenleri atandı ama eylül ayına geldik sadece 7 öğrenci kayıt yaptırmış. Biz imam hatip olmasına karşı değiliz, saygı duyuyoruz; ancak bu bölgede ihtiyaç yok. Boş kalan bu bina, Anadolu lisesi olarak değerlendirilebilirdi. Öğrencilerin kullanımına açılması gerekiyordu. Liselerde 40- 50 kişilik sınıflar var. Okullar ihtiyaca göre açılmalı. İmam hatiplerin çoğu boş, öğrenci yok. Kriz varken bu binaların boşa harcanmaması gerekiyor" dedi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları