'Kişisel Konkordato' İlan Etti: 'Bankalara Karşı Onur Savaşı Veriyoruz'
Aydın Kuşadası'nda, Türkiye'de kişisel olarak konkordato ilan eden iki kişiden birisi olan Ahmet Şengel, "Mallarımızın haraç mezat satılmasını engellemek için, bankalara karşı onur savaşı veriyoruz" dedi. Kuşadası'nda faaliyet gösteren Şengel İnşaat'ın sahibi Ahmet Şengel, kişisel konkordato ilan etti DHA'nın haberine göre, şirketinin borçlarına kişisel malvarlığı ile kefil olduğu için, bankaların borçları tahsil etmek için harekete geçtiğini söyleyen Şengel, bankaların yaşanan ekonomik problemleri fırsata çevirmek için harekete geçtiğini söyledi. Şengel, "Mallarımızın haraç mezat satılmasını engellemek için onur savaşı veriyoruz" dedi Şengel açıklamasında, "Çok acımasız davranıyorlar. Mal varlığımız borçların çok üzerinde. Bankalar dışında kimseye borcumuz yok. Bankalara olan kredilerimizi yeniden yapılandıramadığımız için firma olarak konkordato ilan ettik. Piyasalar sıkışık, satışlarımız bu kredileri ödemeye yeterli gelmediği için bu yola başvurduk. Şirket olarak mal varlığımız

'Kişisel Konkordato' İlan Etti: 'Bankalara Karşı Onur Savaşı Veriyoruz'

Aydın Kuşadası'nda, Türkiye'de kişisel olarak konkordato ilan eden iki kişiden birisi olan Ahmet Şengel, "Mallarımızın haraç mezat satılmasını engellemek için, bankalara karşı onur savaşı veriyoruz" dedi.

Kuşadası'nda faaliyet gösteren Şengel İnşaat'ın sahibi Ahmet Şengel, kişisel konkordato ilan etti

s-652af3c051430df2bae1d9c2fbc9e7e98c4e1d DHA'nın haberine göre, şirketinin borçlarına kişisel malvarlığı ile kefil olduğu için, bankaların borçları tahsil etmek için harekete geçtiğini söyleyen Şengel, bankaların yaşanan ekonomik problemleri fırsata çevirmek için harekete geçtiğini söyledi.

Şengel, "Mallarımızın haraç mezat satılmasını engellemek için onur savaşı veriyoruz" dedi

s-892e020c70c6772ed3fca2d1e7d31a44750c42 Şengel açıklamasında, "Çok acımasız davranıyorlar. Mal varlığımız borçların çok üzerinde. Bankalar dışında kimseye borcumuz yok. Bankalara olan kredilerimizi yeniden yapılandıramadığımız için firma olarak konkordato ilan ettik. Piyasalar sıkışık, satışlarımız bu kredileri ödemeye yeterli gelmediği için bu yola başvurduk. Şirket olarak mal varlığımız borçlarımızdan çok daha fazla. Şahsi olarak başvurmamızın nedeni, şirkete verdiğimiz şahsi kefalet nedeniyledir. Şahsi mal varlığımız da şirketin borçlarının çok üzerindedir. Şahsi mallarımıza her hangi bir şey gelmemesi için bu yolu başvurduk" dedi.

"Bankalar bizi umursamadılar"

s-fcf4e5f839296621299c1396ebb2d9c766b5e6 Yaşadıkları olumsuz süreci bankalara izah etmeye çalıştıklarını söyleyen Ahmet Şengel, "Piyasanın para olarak dar olduğunu, insanların ekonomiye güvenmesi gerektiğini, güvendikten sonra yatırıma yöneldiklerini anlattık. Sonuçta biz daire satıyoruz. Villa satıyoruz. Bu alımlara geçmelerinin biraz zaman alacağını anlatmaya çalıştık. Ama bu izah etmelerimiz, anlatmalarımız yetersiz kaldı, umursanmadı. Bankalar duyarsız kalınca bize konkordatodan başka bir yol bırakmadılar. Bizde mallarımızın haraç mezat satılmasını önlemek için şirket ve kişisel onurumuzu korumak için bankalara karşı bir mücadele veriyoruz." ifadelerini kullandı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları