Diyanet'ten Koronavirüs ve Ramazan Açıklaması: 'İbadetin Topyekün Ertelenmesi Mümkün Değil'
Diyanet İşleri Başkanlığı, koronavirüs salgını nedeniyle ramazan ayında oruç ibadetinin ertelenemeyeceğini açıkladı ve 'Sağlıklı her müminin oruç tutması Allah'ın emriyle farzdır' ifadesini kullandı.  Koronavirüs salgını nedeniyle tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de bilanço giderek ağırlaşıyor. Yaklaşan Ramazan ayında yapılacak ibadetler de bazı vatandaşların kafasında soru işareti yaratıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı yaptığı açıklamada 'İbadetin ertelenmesinin mümkün olmadığını' kaydetti.Diyanet tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Ramazanda sağlıklı her müminin oruç tutması Allah'ın emriyle farzdır. Bu ibadetin topyekun ertelenmesi mümkün değildir. Kur'an'da oruç tutmamayı mübah kılan temel mazeretlerden biri olan hastalık halinde orucun daha sonra kaza edilmesine izin verilmiştir." Diyanet geçtiğimiz haftalarda cemaatle namaza ara verildiğini duyurmuştu.Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: 'Cami ve Mescitlerde Cemaatle Namaza Ara Verilecek'

Diyanet'ten Koronavirüs ve Ramazan Açıklaması: 'İbadetin Topyekün Ertelenmesi Mümkün Değil'

Diyanet İşleri Başkanlığı, koronavirüs salgını nedeniyle ramazan ayında oruç ibadetinin ertelenemeyeceğini açıkladı ve 'Sağlıklı her müminin oruç tutması Allah'ın emriyle farzdır' ifadesini kullandı. 

s-5324adfa2c0b1c21aa833159bfa3cb110101c3
Koronavirüs salgını nedeniyle tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de bilanço giderek ağırlaşıyor. Yaklaşan Ramazan ayında yapılacak ibadetler de bazı vatandaşların kafasında soru işareti yaratıyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı yaptığı açıklamada 'İbadetin ertelenmesinin mümkün olmadığını' kaydetti.

s-fd54fb4977e733ba49496f487740f07c4ad460
Diyanet tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Ramazanda sağlıklı her müminin oruç tutması Allah'ın emriyle farzdır. Bu ibadetin topyekun ertelenmesi mümkün değildir. Kur'an'da oruç tutmamayı mübah kılan temel mazeretlerden biri olan hastalık halinde orucun daha sonra kaza edilmesine izin verilmiştir."

Diyanet geçtiğimiz haftalarda cemaatle namaza ara verildiğini duyurmuştu.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: 'Cami ve Mescitlerde Cemaatle Namaza Ara Verilecek'

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları