Bir Veli Ödevdeki Domuz Görselini Şikayet Etti, Milli Eğitim İnceleme Başlattı
İlkokul ikinci sınıfa giden öğrencilere verilen İngilizce ödevinde domuz görseli bulunması şikayete konu oldu. Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü velinin şikayeti üzerine 'inceleme' talep etti.  Olayı gazeteci Burcu Karakaş Twitter hesabından duyurdu. Karakaş'ın verdiği bilgiye göre, İstanbul'un Zeytinburnu ilçesindeki bir okulda, ilkokul ikinci sınıfa giden öğrencilere hayvanların isimlerini İngilizce olarak öğretmek için ödev verildi. Ödev görselinde çok sayıda hayvanla birlikte domuz da yer alıyordu.  Ancak bu durum bir veliyi rahatsız etti ve şikayetçi oldu. Şikayet üzerine Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de harekete geçti. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, geçtiğimiz günlerde okula yazdığı resmi yazıda gerekli incelemelerin yapılmasını ve sonuçla ilgili bilgi verilmesini talep etti. İstanbul Zeytinburnu’nda çocuğu ikinci sınıfta okuyan bir veli, verilen İngilizce ödevinde domuz resmi bulunduğu için şikâyetçi olmuş. Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de okul müdür

Bir Veli Ödevdeki Domuz Görselini Şikayet Etti, Milli Eğitim İnceleme Başlattı

İlkokul ikinci sınıfa giden öğrencilere verilen İngilizce ödevinde domuz görseli bulunması şikayete konu oldu. Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü velinin şikayeti üzerine 'inceleme' talep etti. 

s-211ec70111b5e087946daba3f6c74a5f6666ee Olayı gazeteci Burcu Karakaş Twitter hesabından duyurdu. Karakaş'ın verdiği bilgiye göre, İstanbul'un Zeytinburnu ilçesindeki bir okulda, ilkokul ikinci sınıfa giden öğrencilere hayvanların isimlerini İngilizce olarak öğretmek için ödev verildi. Ödev görselinde çok sayıda hayvanla birlikte domuz da yer alıyordu.  Ancak bu durum bir veliyi rahatsız etti ve şikayetçi oldu. Şikayet üzerine Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de harekete geçti. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, geçtiğimiz günlerde okula yazdığı resmi yazıda gerekli incelemelerin yapılmasını ve sonuçla ilgili bilgi verilmesini talep etti.

İşte şikayete konu olan o domuz görseli ve inceleme talep edilen yazı:

s-4351505022c9f6abceeb54d6a79b79e3c69bd2 s-89d80040aa001a6e2f298023ec5d08c95153c5

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları