'Babalık' Davasında Karar Çıktı: Sekai Mori, Naim Süleymanoğlu'nun Kızı
Geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden dünyaca ünlü eski milli haltercimiz Naim Süleymanoğlu'nun kızı olduğunu iddia eden Japon Sekai Mori'nin açtığı babalık davası karara bağlandı. Mahkeme davanın kabulüne karar verirken Naim Süleymanoğlu'nun ailesinin Avukatı Aziz Demir, kararı İstinaf Mahkemesi'ne taşıyacaklarını söyledi.  DNA sonuçlarına göre Sekai Mori'nin Naim Süleymanoğlu'nun kızı olduğu kesinleşmişti. Mahkeme Kararı ile Mezarı Açılmıştı: DNA Testi Sonuçlarına Göre 'Sekai Mori, Naim Süleymanoğlu’nun Kızı' - "Rapor iddialarımızı doğrulamaktadır"Büyükçekmece 4. Aile Mahkemesi'nde görülen duruşmada, Hakim Emine Selda Öcal, celse arasında fethi kabir işleminin tamamlandığını, alınan doku ve kemik örneklerinin incelendiğini ve İstanbul Adli Tıp Kurumu'nun 6 Temmuz 2018'de verdiği raporunda yüzde 99.99 ihtimalle Sekai Mori'nin Naim Süleymanoğlu'nun kızı olduğunun belirtildiğini söylerken, Sekai Mori'nin avukatı Hülya Aksakal ise duruşma sırasında, "Rapor iddiamızı doğrulamaktadır. Talebim

'Babalık' Davasında Karar Çıktı: Sekai Mori, Naim Süleymanoğlu'nun Kızı

Geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden dünyaca ünlü eski milli haltercimiz Naim Süleymanoğlu'nun kızı olduğunu iddia eden Japon Sekai Mori'nin açtığı babalık davası karara bağlandı. Mahkeme davanın kabulüne karar verirken Naim Süleymanoğlu'nun ailesinin Avukatı Aziz Demir, kararı İstinaf Mahkemesi'ne taşıyacaklarını söyledi. 

DNA sonuçlarına göre Sekai Mori'nin Naim Süleymanoğlu'nun kızı olduğu kesinleşmişti.

Mahkeme Kararı ile Mezarı Açılmıştı: DNA Testi Sonuçlarına Göre 'Sekai Mori, Naim Süleymanoğlu’nun Kızı' -

"Rapor iddialarımızı doğrulamaktadır"

s-651f523937f671fedabd60ef97c094d16cc159Büyükçekmece 4. Aile Mahkemesi'nde görülen duruşmada, Hakim Emine Selda Öcal, celse arasında fethi kabir işleminin tamamlandığını, alınan doku ve kemik örneklerinin incelendiğini ve İstanbul Adli Tıp Kurumu'nun 6 Temmuz 2018'de verdiği raporunda yüzde 99.99 ihtimalle Sekai Mori'nin Naim Süleymanoğlu'nun kızı olduğunun belirtildiğini söylerken, Sekai Mori'nin avukatı Hülya Aksakal ise duruşma sırasında, "Rapor iddiamızı doğrulamaktadır. Talebimiz gibi karar verilmesini istiyoruz" ifadelerini kullandı.

"Öncelikle bir gün içerisinde düzenlenen raporun gerçeğe uygun olmayacağını düşünüyoruz"

s-45d9b2dda9f8f2d024cc99301aa0527185168bDHA'nın haberine göre, davalılar Esin ve Sezin Süleymanoğlu'nun avukatı Çiğdem Adak, bir gün içerisinde hazırlanan raporun gerçeği yansıtmadığını ve yeniden rapor alınmasını talep ederken aksi bir durumda davanın reddini talep edeceklerini belirtti.

"Adli Tıp Kurumu raporu karar vermeye yeterli ve elverişli"

s-e2dd7a21ac9d71b1659779b5644be7bdf594edAvukat Çiğdem Atak'ın bu iddialarına karşılık Hakim Öcal, Adli Tıp Kurumu'nun raporunun karar vermeye yeterli ve elverişli olduğunu söyledi. Buna yönelik yeniden davalıların avukatının rapor aldırmasına yönelik talebinin de reddine karar verdi.

Mahkemede davanın kabulüne karar verilirken, Naim Süleymanoğlu'nun Sekai Mori'nin babası olduğunun tespitine karar verildi

s-9410dfc4608c2da938022cd895d6a3850bfb0b Bu husus doğrultusunda Nüfus Müdürlüğü'nce idari işlemlerin başlatılması hükmedildi. Süleymanoğlu'nun ailesinin avukatı Aziz Demir, kararı İstinaf Mahkemesi'ne taşıyacaklarını belirtti.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları