Anne Şikâyetten Vazgeçti: Cinsel İstismara Uğrayan 14 Yaşındaki Çocuk, Üvey Baba ile Aynı Evde!
14 yaşındaki Ayşe, 3 yıl boyunca üvey babası tarafından cinsel istismara uğradı. Ayşe daha sonra evden kaçarak devlete sığındı. Üvey babaya 25 yıl hapis cezası verildi. Ama önce anne, sonra Ayşe şikâyetlerini geri çekti. Ve küçük kız şimdi yeniden üvey babasıyla aynı evde. Yaşananların en başından beri takipçisi olan Avukat Burcu Erten de "Bir hukukçu olarak Ayşe’nin yönlendirildiğini, hatta zorlandığını düşünüyorum. Dosyaya bakan hukukçular da bir şeylerin yanlış gittiğini mutlaka anlayacaktır." yorumunu yaptı. Hürriyet'ten Salim Uzun'un haberine göre, Antalya’da 10 yaşından bu yana üvey babasının istismarına uğradığını söyleyerek devlete sığınan Ayşe K. (14), annesi, tecavüzle suçlayarak boşandığı Y.S. ile barışınca şikâyetini geri çekti. Ayşe, 2 yıl sürdürdüğü hukuk mücadelesi sonucu, 25 yıl hapse çarptırılan üvey babayla yeniden aynı çatı altında yaşamaya başladı. Avukat Burcu Erten: "3 yıldır küçük bir kızın maruz kaldığı iğrençliği ortaya çıkarmaya çalışıyorum"Küçük Ayşe’nin

Anne Şikâyetten Vazgeçti: Cinsel İstismara Uğrayan 14 Yaşındaki Çocuk, Üvey Baba ile Aynı Evde!

14 yaşındaki Ayşe, 3 yıl boyunca üvey babası tarafından cinsel istismara uğradı. Ayşe daha sonra evden kaçarak devlete sığındı. Üvey babaya 25 yıl hapis cezası verildi. Ama önce anne, sonra Ayşe şikâyetlerini geri çekti. Ve küçük kız şimdi yeniden üvey babasıyla aynı evde. Yaşananların en başından beri takipçisi olan Avukat Burcu Erten de "Bir hukukçu olarak Ayşe’nin yönlendirildiğini, hatta zorlandığını düşünüyorum. Dosyaya bakan hukukçular da bir şeylerin yanlış gittiğini mutlaka anlayacaktır." yorumunu yaptı.

s-e11c823a226d706bb993e5ec7d8a317f314514 Hürriyet'ten Salim Uzun'un haberine göre, Antalya’da 10 yaşından bu yana üvey babasının istismarına uğradığını söyleyerek devlete sığınan Ayşe K. (14), annesi, tecavüzle suçlayarak boşandığı Y.S. ile barışınca şikâyetini geri çekti. Ayşe, 2 yıl sürdürdüğü hukuk mücadelesi sonucu, 25 yıl hapse çarptırılan üvey babayla yeniden aynı çatı altında yaşamaya başladı.

Avukat Burcu Erten: "3 yıldır küçük bir kızın maruz kaldığı iğrençliği ortaya çıkarmaya çalışıyorum"

s-d9ca96d6959360adb31aea51cf05190bd62fdeKüçük Ayşe’nin dramını anlatan Avukat Burcu Erten, “Tam 3 yıldır küçük bir kızın maruz kaldığı iğrençliği ortaya çıkarmaya çalışıyorum. Bu süreçte tüm raporlara rağmen üvey babaya 2 kez beraat kararı verildi ancak ne Ayşe ne de ben mücadeleden vazgeçtik. Ta ki üvey baba 25 yıl hapis cezasına çarptırılana kadar” dedi.

"Anne sustu, şikâyetinden vazgeçti"

s-16e33990a77687e4773a51f72b651ea90d50d0Antalya Bölge Adliye Mahkemesi 8. Ceza Dairesi tarafından verilen 25 yıl hapis cezasının hemen ardından bir takım gariplikler yaşandığını savunan Erten, şöyle devam etti:“Y.S.’ye hapis cezasının verildiği son duruşmada anne şikâyetinden vazgeçti. Kendisine baskı altında olup olmadığını sordum. Sustu. Ama Ayşe direndi. Şikâyetinden vazgeçmedi. Hapis cezası çıkınca Yargıtay kararını beklemeye başladık. Bu sırada anne H.’nin iddialar nedeniyle boşandığı eski eşi Y.S. ile yeniden bir araya geldiğini öğrendim. Hemen akabinde de hem anne hem de Ayşe şikâyetini geri çekti."

"Ben 14 yaşındaki bir çocuğun hayatının daha fazla kararmasını istemiyorum"

s-cc0700ce491790ecb0eb50fc62097d5ee6e221Ayrıca noter kanalıyla görevinden alındığını belirten Erten, "Ayşe, ifadesinde anne ile babasını ayırmak için yalan söylediğini, üvey babasını boş yere suçladığını belirtmiş. Ve şu an üvey babası ile aynı evde yaşıyor. Yani küçük Ayşe’yi maalesef kurtaramadık. Ayşe’nin okuldan alındığını da öğrendim. Teyzesi ile sürekli görüşüyorum. Onlar da şaşkın. Şimdi Yargıtay’dan gelecek kararı bekliyoruz. Her şeye rağmen adalete güveniyorum. Bir hukukçu olarak Ayşe’nin yönlendirildiğini, hatta zorlandığını düşünüyorum. Dosyaya bakan hukukçular da bir şeylerin yanlış gittiğini mutlaka anlayacaktır. Ben 14 yaşındaki bir çocuğun hayatının daha fazla kararmasını istemiyorum.” açıklamasını yaptı.

Ayşe K.’nın teyzesi: "Okuldan alıp çocuk gelin yapacaklar"

s-32bcdaaa2877be7494ebc41cf826c4b823b173Ayşe K.’nın teyzesi S.Ö. ise şunları anlattı: “Kardeşim akıl almaz bir şekilde şikâyetini geri çekti. Bu kararı sonrasında kendisiyle görüşmeyi kestim. Çünkü yaşananların en yakın tanığı benim. Şu anda nerede olduklarını bile bilmiyorum. Yeğenimin durumuyla ilgili de şok edici bilgiler aldım. Ayşe okuldan alınmış. Bu süre içinde öz babasını arayıp, ‘Ben bir güvenlik görevlisiyle nişanlandım, evleneceğim’ demiş. Olayı halası da doğruladı. Ayşe daha 14 yaşında. Başına gelenler yetmiyormuş gibi bir de çocuk gelin mi olacak? Biz Ayşe’yi kurtaramıyoruz ama belki devlet bir çare bulabilir.” Yaşananlar nedeniyle üvey baba Y.S. ve anne H. ile görüşmediğini, Ayşe’nin öz babası olan kardeşinin de ağır depresyon geçirdiğini vurgulayan hala D.K. ise “Şaşkınım. Şikâyetten neden vazgeçildiğini çözemiyorum” dedi.

Haber, sosyal medyanın gündeminde...

Ayrıca bakınız

Yalnızca Psikolojik Travmaya Yol Açmıyor: Çocuklukta Yaşatılan 'Cinsel Taciz' DNA'yı da Değiştiriyor!

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları